0224 441 17 17

YÜZ VE SAÇ MEZOTERAPİSİ / PRP

Mezoterapi, kozmetik bir işlemdir.

Mezoterapiye; cilt bakımı ve yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak tedavileri, lekeler ve yara izleri, saç bakımı ve tedavisi gibi şikayetlerde başvurulmaktadır. Yüz gençleştirme ve saç dökülmelerinin önlenmesinde kullanılan bir yöntemdir.

Ayrıca akut ve kronik ağrılar, spor yaralanmaları ve birtakım deri hastalıklarında da tedavi amaçlı yapılır.

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

Cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Saç Mezoterapisi

Uyuyan saç hücrelerini uyandırarak yeni saç oluşumu sağlar. Ayrıca bu tedavi yöntemi saç derisindeki dolaşımı hızlandırarak tüm saç hücrelerini sağlıklı bir hale getirmekte ve saç dökülmesini de en az seviyeye indirir.

PRP

PRP uygulaması vücuda enjeksiyon yoluyla trombosit açısından zengin plazma verilme işlemidir. PRP tedavisi kırışıklık, leke oluşumları, sivilce ve yara izleri ve cilt çatlaklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Hastanın vücudundan alınan kana santrifüj uygulanır, böylece trombosit zengini plazma (PRP) elde edilir. PRP daha sonra hastaya enjekte edilir.

PRP tedavisi kırışıklık, leke oluşumları, sivilce ve yara izleri ve cilt çatlaklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Uygulama sonrasında sarkmada ve kırışıklık izlerinde azalma gözlenir. Peeling ve lazer gibi leke tedavilerini PRP ile birlikte uygulanmaktadır.

Saç dökülmesi ve cilt gençleştirme gibi estetik sorunlara yönelik yapılabileceği gibi yaralı tendonların, bağların, kasların ve eklemlerin iyileşmesini hızlandırmak için de kullanır.

Randevu Al
Canlı Destek