0224 441 17 17

KAŞ EKİMİ

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken şeylerden birisi kaşlardır. Özellikle gözleri belirgin hale getirmesi açısından estetik anlamda önemlidir.
Enseden alınan tekli saç kökleriyle istenilen şekle göre teker teker ekilir. Kaş ekiminde yönler ve doğallık en önemli noktadır.

Kaş ekimi işlemi ile ilgili en merak edilen sorulardan birini de iyileşme süreci oluşturuyor. İşlemin ardından kişinin günlük hayatına kaldığı yerden devam edebileceğini söyleyerek başlamak istiyoruz. Dikkat edilmesi gereken durumlarsa şöyle;

·       Ekim sonrası kaş bölgesinde kızarıklık ve kabuklanmalar görülebilir. Bunlar oldukça normaldir ve kabukların kesinlikle el ile soyulmaması gerekir. Kabuklanmaların bitmesi 4 ila 5 günü bulabilir.

·       İşlemin ardından ilk 72 saat boyunca kaş bölgesi su ile temas etmemelidir. Ayrıca darbelere karşı da korunmalıdır.

Kaş ekimi sonrası iyileşme adımlarında kişinin yaşayabileceği olası durumlar ise;

·       Ekim işleminin ardından kaşlarda dökülmeler olacaktır. Bu da endişe edilmemesi gereken bir durumdur. 15 günün sonunda kaş dökülmeleri son bulacak ve kaşlar yeniden çıkmaya başlayacaktır.

·       Kaşların yeniden çıkması ve tam şeklini alması ise 4 ila 6 ay içerisinde gerçekleşecektir.

Randevu Al
Canlı Destek