0224 441 17 17

Çocuklarda Diş Fırçalama Alışkanlığı ve Ağız Bakımının Önemi

Çocuklarda Diş Fırçalama Alışkanlığı ve Ağız Bakımının Önemi!

• Çocukların küçük yaşta kazandığı diş fırçalama alışkanlığı yetişkinlik döneminde de devam edeceği için ebeveynlerin bu konuya özen göstermesi gerekir. Çocuklara günde en az 4 kez oyunlaştırılıp diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmalıdır.

• Çocuklarda diş fırçalama konusu önemli bir husus olduğundan dolayı diş fırçası seçimine oldukça dikkat edilmeli hatta bu konuda bir uzmana başvurulmalıdır.

• Çocuğunuz 3 yaşından küçükse diş fırçalarken macun kullanılmamalıdır çünkü çocuğun macunu yutma riski vardır. 3 yaşından büyük çocukların ise fırçasının üzerine nohut büyüklüğünde macun sıkılmalıdır. Kullanılan macun içerisinde florür bulunmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

• Kola, greyfurt, portakal v.s. içildikten veya yenildikten hemen sonra dişler fırçalanmamalıdır. En az 1 saat kadar beklemekte yarar vardır. Aksi durumda dişlerin aşınmasını hızlandırır.

• Anne sütü veya hazır mama ile beslenen çocuklarda florür desteğine gerek yoktur. Islatılmış temiz bir mendil parmağa dolanarak dişler temizlenmelidir.

Diğer İçeriklere Göz Atın

Oyunun İyileştirici Günü

Daha Fazla

Neden Diyet Yapamıyorum ?

Daha Fazla

Yetişkin Danışmanlığı

Daha Fazla

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Daha Fazla

Vitamin D Nedir?

Daha Fazla

Emzik kullanalım mı?

Daha Fazla

Obezite

Daha Fazla

Pandemi Sürecinde Çocuklarımız İçin Ne Zaman Psikolojik Yardıma Başvurmalıyız?

Daha Fazla

Zona Hastalığı Nedir ?

Daha Fazla

Prematüre Bebeklerin Aşıları Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Daha Fazla
Canlı Destek