0224 441 17 17

Çocuklarda Diş Fırçalama Alışkanlığı ve Ağız Bakımının Önemi

Çocuklarda Diş Fırçalama Alışkanlığı ve Ağız Bakımının Önemi!

• Çocukların küçük yaşta kazandığı diş fırçalama alışkanlığı yetişkinlik döneminde de devam edeceği için ebeveynlerin bu konuya özen göstermesi gerekir. Çocuklara günde en az 4 kez oyunlaştırılıp diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmalıdır.

• Çocuklarda diş fırçalama konusu önemli bir husus olduğundan dolayı diş fırçası seçimine oldukça dikkat edilmeli hatta bu konuda bir uzmana başvurulmalıdır.

• Çocuğunuz 3 yaşından küçükse diş fırçalarken macun kullanılmamalıdır çünkü çocuğun macunu yutma riski vardır. 3 yaşından büyük çocukların ise fırçasının üzerine nohut büyüklüğünde macun sıkılmalıdır. Kullanılan macun içerisinde florür bulunmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

• Kola, greyfurt, portakal v.s. içildikten veya yenildikten hemen sonra dişler fırçalanmamalıdır. En az 1 saat kadar beklemekte yarar vardır. Aksi durumda dişlerin aşınmasını hızlandırır.

• Anne sütü veya hazır mama ile beslenen çocuklarda florür desteğine gerek yoktur. Islatılmış temiz bir mendil parmağa dolanarak dişler temizlenmelidir.

Diğer İçeriklere Göz Atın

Covid-19 Omicron Varyantı Nedir?

Daha Fazla

Cilt Bakımı Nedir?

Daha Fazla

Lazer Epilasyon Nedir?

Daha Fazla

Domuz Gribi (H1N1)

Daha Fazla

Horlama ve Uyku Apnesinde Burunun Önemi!

Daha Fazla

Burun Estetiği; Kapalı ve Açık Teknik Birlikte Olur Mu?

Daha Fazla

Oyunun İyileştirici Günü!

Daha Fazla

Neden Diyet Yapamıyorum ?

Daha Fazla

Vitamin D Nedir?

Daha Fazla
Canlı Destek