0224 441 17 17

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç ekimi işlemi, dönör bölge yoğunluğu yeterli olan hastalarımızda ense üstü ve kulak üstü bölgelerden yapılan alımın, saçsız alana tek tek ekimi işlemidir. Ekim işlemini gerçekleştirecek olan cerrah, operasyon sonrasında oluşması beklenen yeni saç çizgisinin çizimi yapılır. Saç ekimi öncesinde yapılacak anestezi uygulaması sayesinde ağrısız ve acısız bir operasyon geçirebilirsiniz.

KAŞ EKİMİ

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken şeylerden birisi kaşlardır. Özellikle gözleri belirgin hale getirmesi açısından estetik anlamda önemlidir. Enseden alınan tekli saç kökleriyle istenilen şekle göre teker teker ekilir. Kaş ekiminde yönler ve doğallık en önemli noktadır.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

Blefaroplasti adı ile de anılan göz kapağı estetik cerrahisinde yağ ,cilt ve kasa müdahale edilir. Göz kapaklarının ve etrafındaki dokuların görünümünü gençleştirmek , daha dinlenmiş hale getirmek hedefi ile yapılan cerrahi bir girişimdir. Göz kapağı estetik ameliyatları, lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılır. Anestezi şekli ve ameliyat süresi vakaların durumuna göre değişebilir. Üst ve alt göz kapakları aynı anda ameliyat edilebildiği gibi, gerekli durumlarda ayrı ayrı da ameliyat edilebilir.. Alt göz kapağı ameliyatı (uygun vakalarda) göz kapağının içinden tamamen izsiz şekilde de yapılabilir.

DOLGU

Dolgular Estetik amaçlı adından da anlaşılacağı üzere bir alanı doldurmak için kullanılan tıbbi ürünlerdir. Çoğunlukla yüz, , dudak, göz çevresi , çene, çene ucu, şakak gibi bölgelerde kişilerin yüzlerine ideal görünüm kazandırılır. Dolgular; etki süreleri ve içerdikleri maddelere bağlı olarak 3 gruba ayrılır; Geçici, yarı kalıcı ve kalıcı dolgular. Dolgu uygulaması çoğunlukla yüz bölgesine hacim kaybı olan ve kırışıklık olan bölgelere deri içine veya deri altına uygulanan maddelerdir.

BOTOKS

Yüz Kırışıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir Ekzotoksindir. Başta Estetik olmak üzere pek çok tıbbi alanda uygulanan, Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilir. Yüzdeki kırışıklıları ve çizgileri ortadan kaldırmanın en güvenilir yöntemidir. Yüzde aşırı mimik kullanımı , genetik faktörler ve ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar kısa sürede göz çevresi ,kaş arası , alın, burun kökü gibi alanlara yapılan enjeksiyon uygulaması ile son derece pratik bir şekilde giderilebiliyor.

YÜZ VE SAÇ MEZOTERAPİSİ / PRP

Mezoterapi, kozmetik bir işlemdir. Mezoterapiye; cilt bakımı ve yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak tedavileri, lekeler ve yara izleri, saç bakımı ve tedavisi gibi şikayetlerde başvurulmaktadır. Yüz gençleştirme ve saç dökülmelerinin önlenmesinde kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca akut ve kronik ağrılar, spor yaralanmaları ve birtakım deri hastalıklarında da tedavi amaçlı yapılır.

OZON TEDAVİSİ

Ozon tedavisi birçok farklı hastalığın tedavisinde kullanılabilmektedir. Bağışıklık sistemini düzenleyip güçlendirerek enfeksiyonlara karşı vücut direncini korur. Kaslarda biriken toksini giderme özelliğiyle kaslarda gevşemeye yol açar; bu sayede gevşeyen kaslar yumuşar ve esneklik artar. Ozon, 3 oksijen atomunun birleşmesi sonucu oluşan bir gazdır.

LAZER EPİLASYON

Vücut ve yüzdeki tüyler hem erkek hem kadın için estetik bir sorun olabilmektedir. Aşırı tüylenme kalıtımsal, hormonal veya kullanılan ilaçlar etkisiyle oluşabilmektedir. Diğer epilasyon yöntemleri ile kısa süreli sonuç alınabilse de lazer epilasyon kalıcı çözüm üretmektedir. Lazer epilasyon vücut ve yüzdeki kılların kalıcı olarak yok edilmesini sağlamak amacıyla kılı üreten kök hücrelerin fonksiyonunu bozar. Lazer epilasyonda kılın rengi amaca ulaşılmasında önemlidir.

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı hem estetik hem de özellikle sağlık açısından oldukça önemlidir cilt temizliğine önem vermek cildimizin ileriki yaşlarda kırışmasını önemli ölçüde azaltacaktır çünkü cildimizi olumsuz etkileyen bir çok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara, ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri gelmektedir. Her insanın cildi aynı değildir bu yüzden cilt bakımı yapılacak kişinin cildi uzmanlar tarafından iyi analiz edilip, cildin ihtiyacına ve durumuna göre ürün kullanımı ve uygulama yapmak çok önemlidir.

DERMAPEN

Dermapen, cildin üst tabakasına uygulanan bir mikro iğneleme yöntemidir. Yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar, güneş lekeleri, yara izleri, gözenekler gibi pek çok cilt problemini gidermek için uygulanır ve cildin çok daha canlı, sağlıklı ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Dermapen uygulaması ile cilt bütünlüğünü geri kazanmak ve çok daha genç, sağlıklı ve canlı bir görünüm elde etmek mümkündür.

İĞNESİZ MEZOTERAPİ

Yüz ve vücudunuzda yer alan çatlak ve lekeleri gidermek için profesyonel bir işlemden yararlanma arayışı içindeyseniz, iğnesiz mezoterapi işleminin ile ihtiyaçlarınıza çözüm buluyoruz. Gerekli vitamin, mineral ve enzimler ile hedef dokularınız buluşturarak cildinize sağlıklı ve hoş görünüm için kökten bir değişim gerçekleştiriyoruz.

MEDİKAL EL AYAK BAKIMI

El ve Ayak bakımı, kişisel sağlık ve estetiği ilgilendirdiği kadar, kişinin yaşam kalitesinin yükselmesi açısından da son derece önemlidir. Ayak bakımının kişiyi rahatsız etmeden, acı vermeden, steril ve hijyenik koşullar altında gerçekleştirilerek temiz tutulması, dolaşım ve sinir sistemi açısından çok önemlidir. İnsan vücudunun tüm organları ayaklardan etkilenir.

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj, geniş renk skalalı pigmentlerin tek kullanımlık iğneler aracılığı ile derinin ikinci katmanına yerleştirilmesi işlemidir. Medikal makyaj olarak da bilinen uygulama, dövme işlemiyle çok karıştırılan işlemler olsa da aslında birbirlerinden farklıdırlar. Medikal makyaj cildin epidermis katmanına uygulanırken, dövme dermal tabakaya uygulanmaktadır. Kalıcı makyajda doğal renklerin kullanılmasına özen gösterilir. Kalıcı makyajda mineralli renklendirme ürünleri kullanılarak işlemin daha naturel görünmesi amaçlanır.

KALICI MAKYAJ SİLME

Dudak, kaş, kirpik bölgelerine yanlış uygulanmış kalıcı makyaj işlemlerinin temizleme yöntemine Kalıcı makyaj silme - çıkarma denir. Kalıcı makyaj silme işlemi sayesinde hatalı uygulama cilde zarar vermeden acısız şekilde temizlenmektedir. Kullanılan boyaları ciltten çıkarmak için mineral ve asitler kullanılmaktadır.

MICROBLADING

Microblading, zamanla seyrekleşen ve formunu kaybeden kaşlar için ideal gürlük, kalınlık ve uzunlukta doğal kaşlar elde etmeyi sağlayan bir kalıcı makyaj yöntemidir. Microbladingte amaç kişinin yüzüne en uygun kaşı en doğal yöntemle yapmaktır. Bu nedenle kıl tekniği denilen tek tek kaş kılına benzeyen çizikler şeklinde yapılmaktadır.

KİRPİK LIFTING

Kirpiklerinizin özel bir teknikle, kıvrık durmasını sağlayan bir uygulamadır. Kirpik lifting uygulamasında yağdan ve tozdan arındırıldıktan sonra kirpikler, özel kirpik yapıştırıcısı yardımıyla göz kapağının üzerine konulan silikon petlere yapıştırılır, iki ayrı solüsyon uygulaması yapılır.

PROTEZ TIRNAK

Akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnak gibi farklı çeşitleri bulunan protezli tırnak; tırnaklar üzerine sürülen özel jeller yani koruyuculardan sonra tırnak ucuna plastik tırnakların yerleştirilmesi ile elde edilen ve oldukça kullanışlı olan bir tırnak türüdür.

KALICI OJE

Kalıcı oje uygulaması; yoğun iş temposuna sahip, oje sürmeye ve manikür yaptırmaya zamanı olmayan, genellikle aynı renk ojeyi tercih eden kadınların oldukça tercih ettiği bir uygulamadır.

MANİKÜR VE PEDİKÜR

Manikür pedikür, el, ayak ve tırnaklarımızın sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için, periyodik olarak yaptırdığımız profesyonel bir uygulamadır.

Canlı Destek