0224 441 17 17

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç ekimi işlemi, dönör bölge yoğunluğu yeterli olan hastalarımızda ense üstü ve kulak üstü bölgelerden yapılan alımın, saçsız alana tek tek ekimi işlemidir. Ekim işlemini gerçekleştirecek olan cerrah, operasyon sonrasında oluşması beklenen yeni saç çizgisinin çizimi yapılır. Saç ekimi öncesinde yapılacak anestezi uygulaması sayesinde ağrısız ve acısız bir operasyon geçirebilirsiniz.

KAŞ EKİMİ

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken şeylerden birisi kaşlardır. Özellikle gözleri belirgin hale getirmesi açısından estetik anlamda önemlidir. Enseden alınan tekli saç kökleriyle istenilen şekle göre teker teker ekilir. Kaş ekiminde yönler ve doğallık en önemli noktadır.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

Blefaroplasti adı ile de anılan göz kapağı estetik cerrahisinde yağ ,cilt ve kasa müdahale edilir. Göz kapaklarının ve etrafındaki dokuların görünümünü gençleştirmek , daha dinlenmiş hale getirmek hedefi ile yapılan cerrahi bir girişimdir. Göz kapağı estetik ameliyatları, lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılır. Anestezi şekli ve ameliyat süresi vakaların durumuna göre değişebilir. Üst ve alt göz kapakları aynı anda ameliyat edilebildiği gibi, gerekli durumlarda ayrı ayrı da ameliyat edilebilir.. Alt göz kapağı ameliyatı (uygun vakalarda) göz kapağının içinden tamamen izsiz şekilde de yapılabilir.

DOLGU

Dolgular Estetik amaçlı adından da anlaşılacağı üzere bir alanı doldurmak için kullanılan tıbbi ürünlerdir. Çoğunlukla yüz, , dudak, göz çevresi , çene, çene ucu, şakak gibi bölgelerde kişilerin yüzlerine ideal görünüm kazandırılır. Dolgular; etki süreleri ve içerdikleri maddelere bağlı olarak 3 gruba ayrılır; Geçici, yarı kalıcı ve kalıcı dolgular. Dolgu uygulaması çoğunlukla yüz bölgesine hacim kaybı olan ve kırışıklık olan bölgelere deri içine veya deri altına uygulanan maddelerdir.

BOTOKS

Yüz Kırışıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir Ekzotoksindir. Başta Estetik olmak üzere pek çok tıbbi alanda uygulanan, Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilir. Yüzdeki kırışıklıları ve çizgileri ortadan kaldırmanın en güvenilir yöntemidir. Yüzde aşırı mimik kullanımı , genetik faktörler ve ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar kısa sürede göz çevresi ,kaş arası , alın, burun kökü gibi alanlara yapılan enjeksiyon uygulaması ile son derece pratik bir şekilde giderilebiliyor.

YÜZ VE SAÇ MEZOTERAPİSİ / PRP

Mezoterapi, kozmetik bir işlemdir. Mezoterapiye; cilt bakımı ve yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak tedavileri, lekeler ve yara izleri, saç bakımı ve tedavisi gibi şikayetlerde başvurulmaktadır. Yüz gençleştirme ve saç dökülmelerinin önlenmesinde kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca akut ve kronik ağrılar, spor yaralanmaları ve birtakım deri hastalıklarında da tedavi amaçlı yapılır.

OZON TEDAVİSİ

Ozon tedavisi birçok farklı hastalığın tedavisinde kullanılabilmektedir. Bağışıklık sistemini düzenleyip güçlendirerek enfeksiyonlara karşı vücut direncini korur. Kaslarda biriken toksini giderme özelliğiyle kaslarda gevşemeye yol açar; bu sayede gevşeyen kaslar yumuşar ve esneklik artar. Ozon, 3 oksijen atomunun birleşmesi sonucu oluşan bir gazdır.

HOMEOPATİ

Homeopati canlıları fiziksel, duygusal ve zihinsel bir bütün olarak ele alan sosyal ve doğal çevresi ile birlikte değerlendiren bütüncül bir tedavi metodudur. Tanı ve tedavi için yalnızca hastanın sözel hikayesine başvurulur. Aynı fiziksel, kimyasal,mikrobik, psikolojik etkilere maruz olan kişiler aynı şekilde hastalanmaz, kimi çok hafif belirtiler gösterirken kimileri tedavi için hastaneye yatmak zorunda kalırlar.

LAZER EPİLASYON

Vücut ve yüzdeki tüyler hem erkek hem kadın için estetik bir sorun olabilmektedir. Aşırı tüylenme kalıtımsal, hormonal veya kullanılan ilaçlar etkisiyle oluşabilmektedir. Diğer epilasyon yöntemleri ile kısa süreli sonuç alınabilse de lazer epilasyon kalıcı çözüm üretmektedir. Lazer epilasyon vücut ve yüzdeki kılların kalıcı olarak yok edilmesini sağlamak amacıyla kılı üreten kök hücrelerin fonksiyonunu bozar. Lazer epilasyonda kılın rengi amaca ulaşılmasında önemlidir.

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı hem estetik hem de özellikle sağlık açısından oldukça önemlidir cilt temizliğine önem vermek cildimizin ileriki yaşlarda kırışmasını önemli ölçüde azaltacaktır çünkü cildimizi olumsuz etkileyen bir çok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara, ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri gelmektedir. Her insanın cildi aynı değildir bu yüzden cilt bakımı yapılacak kişinin cildi uzmanlar tarafından iyi analiz edilip, cildin ihtiyacına ve durumuna göre ürün kullanımı ve uygulama yapmak çok önemlidir.

DERMAPEN

Dermapen, cildin üst tabakasına uygulanan bir mikro iğneleme yöntemidir. Yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar, güneş lekeleri, yara izleri, gözenekler gibi pek çok cilt problemini gidermek için uygulanır ve cildin çok daha canlı, sağlıklı ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Dermapen uygulaması ile cilt bütünlüğünü geri kazanmak ve çok daha genç, sağlıklı ve canlı bir görünüm elde etmek mümkündür.

İĞNESİZ MEZOTERAPİ

Yüz ve vücudunuzda yer alan çatlak ve lekeleri gidermek için profesyonel bir işlemden yararlanma arayışı içindeyseniz, iğnesiz mezoterapi işleminin ile ihtiyaçlarınıza çözüm buluyoruz. Gerekli vitamin, mineral ve enzimler ile hedef dokularınız buluşturarak cildinize sağlıklı ve hoş görünüm için kökten bir değişim gerçekleştiriyoruz.

MEDİKAL EL AYAK BAKIMI

El ve Ayak bakımı, kişisel sağlık ve estetiği ilgilendirdiği kadar, kişinin yaşam kalitesinin yükselmesi açısından da son derece önemlidir. Ayak bakımının kişiyi rahatsız etmeden, acı vermeden, steril ve hijyenik koşullar altında gerçekleştirilerek temiz tutulması, dolaşım ve sinir sistemi açısından çok önemlidir. İnsan vücudunun tüm organları ayaklardan etkilenir.

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj, geniş renk skalalı pigmentlerin tek kullanımlık iğneler aracılığı ile derinin ikinci katmanına yerleştirilmesi işlemidir. Medikal makyaj olarak da bilinen uygulama, dövme işlemiyle çok karıştırılan işlemler olsa da aslında birbirlerinden farklıdırlar. Medikal makyaj cildin epidermis katmanına uygulanırken, dövme dermal tabakaya uygulanmaktadır. Kalıcı makyajda doğal renklerin kullanılmasına özen gösterilir. Kalıcı makyajda mineralli renklendirme ürünleri kullanılarak işlemin daha naturel görünmesi amaçlanır.

KALICI MAKYAJ SİLME

Dudak, kaş, kirpik bölgelerine yanlış uygulanmış kalıcı makyaj işlemlerinin temizleme yöntemine Kalıcı makyaj silme - çıkarma denir. Kalıcı makyaj silme işlemi sayesinde hatalı uygulama cilde zarar vermeden acısız şekilde temizlenmektedir. Kullanılan boyaları ciltten çıkarmak için mineral ve asitler kullanılmaktadır.

MICROBLADING

Microblading, zamanla seyrekleşen ve formunu kaybeden kaşlar için ideal gürlük, kalınlık ve uzunlukta doğal kaşlar elde etmeyi sağlayan bir kalıcı makyaj yöntemidir. Microbladingte amaç kişinin yüzüne en uygun kaşı en doğal yöntemle yapmaktır. Bu nedenle kıl tekniği denilen tek tek kaş kılına benzeyen çizikler şeklinde yapılmaktadır.

KİRPİK LIFTING

Kirpiklerinizin özel bir teknikle, kıvrık durmasını sağlayan bir uygulamadır. Kirpik lifting uygulamasında yağdan ve tozdan arındırıldıktan sonra kirpikler, özel kirpik yapıştırıcısı yardımıyla göz kapağının üzerine konulan silikon petlere yapıştırılır, iki ayrı solüsyon uygulaması yapılır.

PROTEZ TIRNAK

Akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnak gibi farklı çeşitleri bulunan protezli tırnak; tırnaklar üzerine sürülen özel jeller yani koruyuculardan sonra tırnak ucuna plastik tırnakların yerleştirilmesi ile elde edilen ve oldukça kullanışlı olan bir tırnak türüdür.

KALICI OJE

Kalıcı oje uygulaması; yoğun iş temposuna sahip, oje sürmeye ve manikür yaptırmaya zamanı olmayan, genellikle aynı renk ojeyi tercih eden kadınların oldukça tercih ettiği bir uygulamadır.

MANİKÜR VE PEDİKÜR

Manikür pedikür, el, ayak ve tırnaklarımızın sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için, periyodik olarak yaptırdığımız profesyonel bir uygulamadır.

İÇ HASTALIKLARI

Erişkinlerde görülen sağlık sorunlarının çözümüne yönelik olarak, günümüz tıbbında kullanılan laboratuvar,radyolojik görüntüleme yöntemleri,ekg,ambulatuar holter uygulamaları kullanılarak hastalıkların teşhis ve tedavilerini sağlar.Teşhisi konmuş erişkin kronik hastalıkların (diyabet,hipertansiyon,obezite ve metabolik hastalıklar) takip ve tedavileri yapılır.

GÖĞÜS HASTALIKLARI

Göğüs hastalıkları akciğer ve solunum sistemi hastalıkları ile ilgilenen ana bilim dalıdır. Solunum sistemine ait şikayetleri olan hastaların teşhis ve tedavisinin yapıldığı bölümde astım, bronşit, akciğer embolisi, alerjik hastalıklar, uyku esnasında gelişen solunum bozuklukları, tüberküloz, zatürre, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) ve sigara bağımlılığı ile buna bağlı olarak gelişen hastalıklar tedavi edilir. Tedavi sürecinde göğüs hastalıkları hekimleri, multidisipliner yaklaşım ile çalışarak, gerekli durumlarda diğer birimler ile konsülte haldedirler.Göğüs Hastalıkları bölümünde hastalıkların tanı ve tedavisinde, gerekli hallerde laboratuvar testleri, ileri radyolojik görüntüleme tetkikleri, solunum fonksiyon testleri, alerji testleri, difüzyon testi gibi pek çok farklı tanı yöntemi kullanılır. Öte yandan solunum nedeniyle gelişen uyku bozukluklarının teşhis ve tedavisi için uyku laboratuarı ve çeşitli hastalıkların tanısında ileri seviye görüntüleme hizmetlerinin sunulduğu bronkoskopi ünitesi de bölüm hekimlerince kullanılmaktadır.Uzman hekim, göğüs hastalıkları bölümüne başvuran hastaların öncelikle kapsamlı öyküsünü dinler. Daha sonra fizik muayene yapar ve gerekli görülen durumlarda laboratuvar testleri ve radyolojik görüntüleme de isteyebilir. Hastalığın tanısı koyulduktan sonra uygun tedavi yöntemi belirlenir ve yatarak ya da ayakta tedavi başlar.

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

Merkezimizde Gebelik takibi ve tüm gerekli tetkikler, tarama testleri, trombofili testleri yapılmaktadır. Ayrıca jinekolojik muayene , meme muayenesi , vaginal smear alınması ve incelenmesi, servikal erozyon ve krioterapi tedavisi, tüm hormon tetkikleri yapılmaktadır.Ayrıca merkezimizde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerimizle ön görüşme , görüşme doğrultusunda ovülasyon indüksiyonu (YUMURTA TAKİBİ), IUI (AŞILAMA)ve IVF(TÜP BEBEK HAZIRLIĞI)yapılmaktadır. Tüp Bebek Tedavisinde yumurta hazırlık aşamasından sonra OPU(yumurta toplama) ve ET (Embriyo transferi) part time çalışmakta olduğum Bursa ART Tüp Bebek merkezinde tarafımdan uygulanmaktadır.

GENEL CERRAHİ

Genel cerrahi, vücutta sistemik ve yerel sorunların cerrahi yöntemlerle tedavisi yanında, genel prensipler (yara iyileşmesi, yaralanmaya metabolik ve endokrin cevap gibi) konuları içeren ve gelişimleri açısından pek çok cerrahi ve temel tıp dalları etkilemiş bir teknik disiplindir.

ÇOCUK CERRAHİ

0 – 18 yaş arası çocukların Beyin, Göz, Kulak, Kalp ve Ortopedi dışındaki genel Cerrahi hastalıklarının tedavisi ve ameliyatları ile ilgilidir. Yeni doğan bebeklerde görülen doğumsal anomalilerin düzeltilmesi de önemli bir çalışma alanıdır.

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü; 0-16 yaş aralığındaki çocuklara koruyucu sağlık hizmetleri ile birlikte, hastalıkların erken tanı ve tedavisi hizmetlerini sunmaktadır. Bu bölümün amacı, sağlıklı çocukların yetişmesini sağlamak; sağlığı bozulan çocukları da en kısa süre ve en doğru şekilde eski sağlığına kavuşturmaktır.

ÇOCUK GELİŞİM ÜNİTESİ

Çocuk gelişimci, 0-18 yaş arasındaki çocukların gelişimleri üzerine çalışan sağlık lisansiyerleridir. Çocuk gelişimciler tipik, atipik gelişim gösteren ve risk grubunda yer alan çocuklarla ve onların aileleriyle çalışmaktadır.

GÖZ HASTALIKLARI

Çocuklarda ilk muayene, hiçbir şikayet olmasa bile doğumdan hemen sonra çocuk hekimi tarafından yapılmalıdır. Bu muayenede özellikle göz bebeğinden ışık yansımasına bakılır. Doğumdan sonra, 6 ve 18. aylarda göz muayenesi göz hekimi tarafından tekrarlanmalıdır . Ayrıca bu dönemde ebeveynler gözlerde kayma, gözleri kırpıştırma, göz kapaklarında düşüklük , gözlerini kısma, ovuşturma gibi normal dışı durumlardan şüphelenirlerse daha erken aylarda göz doktoruna başvurmalıdırlar.

KULAK – BURUN – BOĞAZ

Çocuk ve yetişkin yaş sınırlaması olmadan her yaşa tedavi hizmeti sunan KBB ve baş boyun hastalıkları uzmanı; kulak burun boğaz ve baş boyun bölgesinin tüm hastalıklarında ilk başvurulacak hekimdir. Tıp merkezimizde rutin KBB ve baş boyun cerrahisi poliklinik hizmetleri ve ameliyatları (anlaşmalı hastanede) yanında solunumsal alerjik hastalıklarda alerji testleri ve tedavileri Op. Dr. Necmettin Uzunalioğlu tarafından yapılmaktadır.

NÖROLOJİ

Nöroloji, genel olarak beyin, beyin sapı, omurilik ve çevresel sinir sistemiyle kasların hastalıklarını inceleyen, teşhis ve cerrahi dışındaki tedavi uygulamalarını içeren tıp bilimi dalıdır. nöroloji zamanla içine kapalı ve sınırlı bir dal olmaktan çıkmış, epilepsi, hareket bozuklukları, beyin damar hastalıkları, Alzheimer ve diğer bunamalar, uyku bozuklukları gibi ayrıca özelleşmişlik gerektiren alt disiplinlere bölünmüştür.

MİKROBİYOLOJİ LABORATUARI

Mikrobiyoloji, mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Bu mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Bunların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Bu birimde Enfeksiyon etkeni mikroorganizmalar ile ilgili direkt ve indirekt testler yapılmaktadır.

BİYOKİMYA LABORATUARI

Biyokimya Klinik Biyokimya biriminde, Rutin biyokimyasal testler,Hormon, Hematoloji-Koagülasyon, İlaç Düzeyleri, Tümör Belirteçleri bölümlerine kabul edilen testler yapılmaktadır. Hormon Bölümü’nde, infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroit hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testleri çalışılmaktadır.

BESLENME VE DİYET

Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerinin yeterli miktarlarda vücuda alınmasıdır. Beslenmeden kaynaklı problemler kişinin sağlıklı hayat sürmesini engelleyip birçok hastalığın da tetikleyicisi olmaktadır. Bu nedenle önemli olan sadece zayıf veya kilolu olmak değil, önemli olan sağlıklı beslenmektir

KLİNİK PSİKOLOG

a) Gözlem ve görüşme teknikleri kullanır; zeka, kişilik, gelişim, nöropsikolojik testler, ilgi, tutum ve uyum envanterleri gibi araçları uygular ve yorumlar. b) Kullandığı ölçme, değerlendirme yöntemlerinin psikometrik özelliklerine, verdiği psikolojik hizmetlerin ya da eğitim programlarının etkinliğinin değerlendirilmesine yönelik çalışmalar/araştırmalar yapar. c)

Canlı Destek