0224 441 17 17

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı hem estetik hem de özellikle sağlık açısından oldukça önemlidir cilt temizliğine önem vermek cildimizin ileriki yaşlarda kırışmasını önemli ölçüde azaltacaktır çünkü cildimizi olumsuz etkileyen bir çok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara, ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri gelmektedir. Her insanın cildi aynı değildir bu yüzden cilt bakımı yapılacak kişinin cildi uzmanlar tarafından iyi analiz edilip, cildin ihtiyacına ve durumuna göre ürün kullanımı ve uygulama yapmak çok önemlidir. Cilt bakımı kullanılan profesyonel ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Temizlenmeyen cilt belli bir süre sonra ölü hücrelerle kaplanır bu sebeple oksijensiz kalan cilt cansız sağlıksız olduğundan daha yaşlı görünür cilt bakımı cildi temiz tutmak ölü hücreleri arındırarak cildin genç kalmasına yardımcı olmak için yapılır cildin herhangi bir problemi olmasa dahi( korumak amaçlı) yirmili yaşlardan sonra tüm cilt tiplerine önerilir.

LAZER EPİLASYON

Vücut ve yüzdeki tüyler hem erkek hem kadın için estetik bir sorun olabilmektedir. Aşırı tüylenme kalıtımsal, hormonal veya kullanılan ilaçlar etkisiyle oluşabilmektedir. Diğer epilasyon yöntemleri ile kısa süreli sonuç alınabilse de lazer epilasyon kalıcı çözüm üretmektedir. Lazer epilasyon vücut ve yüzdeki kılların kalıcı olarak yok edilmesini sağlamak amacıyla kılı üreten kök hücrelerin fonksiyonunu bozar. Lazer epilasyonda kılın rengi amaca ulaşılmasında önemlidir. Kılın yapısında bulunan melanin olarak adlandırılan renk veren yapı lazer epilasyonda tahrip edilir. İşlemle birlikte kıl kökü yanar ve kalıcı olarak yok edilir. Koyu kıl köklerinde daha fazla etkiliyken açık kıl köklerinde bu etki daha azdır. Lazer epilasyon da sonuçlar hormonal duruma, yaşa, tüy rengine, tüyün kalınlığına, ten rengine, cinsiyete, yapılan bölgeye, lazer epilasyon cihazının cinsine ve kullanılan dozlara göre değişir. Buna göre plan yapmak ve sonuç almanın süresini düşünmek önemlidir.

İÇ HASTALIKLARI

Erişkinlerde görülen sağlık sorunlarının çözümüne yönelik olarak, günümüz tıbbında kullanılan laboratuvar,radyolojik görüntüleme yöntemleri,ekg,ambulatuar holter uygulamaları kullanılarak hastalıkların teşhis ve tedavilerini sağlar.Teşhisi konmuş erişkin kronik hastalıkların (diyabet,hipertansiyon,obezite ve metabolik hastalıklar) takip ve tedavileri yapılır.

GÖĞÜS HASTALIKLARI

Göğüs hastalıkları akciğer ve solunum sistemi hastalıkları ile ilgilenen ana bilim dalıdır. Solunum sistemine ait şikayetleri olan hastaların teşhis ve tedavisinin yapıldığı bölümde astım, bronşit, akciğer embolisi, alerjik hastalıklar, uyku esnasında gelişen solunum bozuklukları, tüberküloz, zatürre, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) ve sigara bağımlılığı ile buna bağlı olarak gelişen hastalıklar tedavi edilir. Tedavi sürecinde göğüs hastalıkları hekimleri, multidisipliner yaklaşım ile çalışarak, gerekli durumlarda diğer birimler ile konsülte haldedirler.Göğüs Hastalıkları bölümünde hastalıkların tanı ve tedavisinde, gerekli hallerde laboratuvar testleri, ileri radyolojik görüntüleme tetkikleri, solunum fonksiyon testleri, alerji testleri, difüzyon testi gibi pek çok farklı tanı yöntemi kullanılır. Öte yandan solunum nedeniyle gelişen uyku bozukluklarının teşhis ve tedavisi için uyku laboratuarı ve çeşitli hastalıkların tanısında ileri seviye görüntüleme hizmetlerinin sunulduğu bronkoskopi ünitesi de bölüm hekimlerince kullanılmaktadır.Uzman hekim, göğüs hastalıkları bölümüne başvuran hastaların öncelikle kapsamlı öyküsünü dinler. Daha sonra fizik muayene yapar ve gerekli görülen durumlarda laboratuvar testleri ve radyolojik görüntüleme de isteyebilir. Hastalığın tanısı koyulduktan sonra uygun tedavi yöntemi belirlenir ve yatarak ya da ayakta tedavi başlar.

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

Merkezimizde Gebelik takibi ve tüm gerekli tetkikler, tarama testleri, trombofili testleri yapılmaktadır. Ayrıca jinekolojik muayene , meme muayenesi , vaginal smear alınması ve incelenmesi, servikal erozyon ve krioterapi tedavisi, tüm hormon tetkikleri yapılmaktadır.Ayrıca merkezimizde çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerimizle ön görüşme , görüşme doğrultusunda ovülasyon indüksiyonu (YUMURTA TAKİBİ), IUI (AŞILAMA)ve IVF(TÜP BEBEK HAZIRLIĞI)yapılmaktadır. Tüp Bebek Tedavisinde yumurta hazırlık aşamasından sonra OPU(yumurta toplama) ve ET (Embriyo transferi) part time çalışmakta olduğum Bursa ART Tüp Bebek merkezinde tarafımdan uygulanmaktadır.

GENEL CERRAHİ

Genel cerrahi, vücutta sistemik ve yerel sorunların cerrahi yöntemlerle tedavisi yanında, genel prensipler (yara iyileşmesi, yaralanmaya metabolik ve endokrin cevap gibi) konuları içeren ve gelişimleri açısından pek çok cerrahi ve temel tıp dalları etkilemiş bir teknik disiplindir.

ÇOCUK CERRAHİ

0 – 18 yaş arası çocukların Beyin, Göz, Kulak, Kalp ve Ortopedi dışındaki genel Cerrahi hastalıklarının tedavisi ve ameliyatları ile ilgilidir. Yeni doğan bebeklerde görülen doğumsal anomalilerin düzeltilmesi de önemli bir çalışma alanıdır.

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü; 0-16 yaş aralığındaki çocuklara koruyucu sağlık hizmetleri ile birlikte, hastalıkların erken tanı ve tedavisi hizmetlerini sunmaktadır. Bu bölümün amacı, sağlıklı çocukların yetişmesini sağlamak; sağlığı bozulan çocukları da en kısa süre ve en doğru şekilde eski sağlığına kavuşturmaktır.

GÖZ HASTALIKLARI

Çocuklarda ilk muayene, hiçbir şikayet olmasa bile doğumdan hemen sonra çocuk hekimi tarafından yapılmalıdır. Bu muayenede özellikle göz bebeğinden ışık yansımasına bakılır. Doğumdan sonra, 6 ve 18. aylarda göz muayenesi göz hekimi tarafından tekrarlanmalıdır . Ayrıca bu dönemde ebeveynler gözlerde kayma, gözleri kırpıştırma, göz kapaklarında düşüklük , gözlerini kısma, ovuşturma gibi normal dışı durumlardan şüphelenirlerse daha erken aylarda göz doktoruna başvurmalıdırlar.

KULAK – BURUN – BOĞAZ

Çocuk ve yetişkin yaş sınırlaması olmadan her yaşa tedavi hizmeti sunan KBB ve baş boyun hastalıkları uzmanı; kulak burun boğaz ve baş boyun bölgesinin tüm hastalıklarında ilk başvurulacak hekimdir. Tıp merkezimizde rutin KBB ve baş boyun cerrahisi poliklinik hizmetleri ve ameliyatları (anlaşmalı hastanede) yanında solunumsal alerjik hastalıklarda alerji testleri ve tedavileri Op. Dr. Necmettin Uzunalioğlu tarafından yapılmaktadır.

NÖROLOJİ

Nöroloji, genel olarak beyin, beyin sapı, omurilik ve çevresel sinir sistemiyle kasların hastalıklarını inceleyen, teşhis ve cerrahi dışındaki tedavi uygulamalarını içeren tıp bilimi dalıdır. nöroloji zamanla içine kapalı ve sınırlı bir dal olmaktan çıkmış, epilepsi, hareket bozuklukları, beyin damar hastalıkları, Alzheimer ve diğer bunamalar, uyku bozuklukları gibi ayrıca özelleşmişlik gerektiren alt disiplinlere bölünmüştür.

MİKROBİYOLOJİ LABORATUARI

Mikrobiyoloji, mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Bu mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Bunların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Bu birimde Enfeksiyon etkeni mikroorganizmalar ile ilgili direkt ve indirekt testler yapılmaktadır.

BİYOKİMYA LABORATUARI

Biyokimya Klinik Biyokimya biriminde, Rutin biyokimyasal testler,Hormon, Hematoloji-Koagülasyon, İlaç Düzeyleri, Tümör Belirteçleri bölümlerine kabul edilen testler yapılmaktadır. Hormon Bölümü’nde, infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroit hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testleri çalışılmaktadır.

BESLENME VE DİYET

Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerinin yeterli miktarlarda vücuda alınmasıdır. Beslenmeden kaynaklı problemler kişinin sağlıklı hayat sürmesini engelleyip birçok hastalığın da tetikleyicisi olmaktadır. Bu nedenle önemli olan sadece zayıf veya kilolu olmak değil, önemli olan sağlıklı beslenmektir

KLİNİK PSİKOLOG

a) Gözlem ve görüşme teknikleri kullanır; zeka, kişilik, gelişim, nöropsikolojik testler, ilgi, tutum ve uyum envanterleri gibi araçları uygular ve yorumlar. b) Kullandığı ölçme, değerlendirme yöntemlerinin psikometrik özelliklerine, verdiği psikolojik hizmetlerin ya da eğitim programlarının etkinliğinin değerlendirilmesine yönelik çalışmalar/araştırmalar yapar. c)

Canlı Destek